fbpx Budowa domu z gliny? Budowa domu ze słomy? Budowanie naturalne? - Słomiany DomSłomiany Dom

Budowa domu z gliny? Budowa domu ze słomy? Budowanie naturalne?

Dlaczego budujemy naturalnie, czyli po co to wszystko.

Stworzyliśmy możliwości rozwoju zrównoważonego budownictwa

🌍 To będzie wpis o zmianie świata na lepszy, do której ᴊᴇsᴛᴇśᴍʏ sᴏʙɪᴇ ᴘᴏᴛʀᴢᴇʙɴɪ. Najwyższy czas, by to omówić. No to już! Będzie o konkretach. 😊

Stworzyliśmy możliwości dla rozwoju zrównoważonego budownictwa. 🍀 Co to znaczy?
👉 Realna zmiana ma szanse powodzenia. Jesteśmy do dyspozycji, by stosować sprawdzone w 5-letniej działalności technologie, w jakości gwarantowanej przez realizacje, przynoszące satysfakcję użytkowników, w całej Polsce. Stajemy na przeciw wymagań, więc jesteśmy gotowi budować błyskawicznie komfortowe budynki, o podwyższonym standardzie energetycznym, z najlepszych – naturalnych materiałów. 💶 Wszystko to przy kosztach finansowych, nie większych niż przy “tradycyjnym” budownictwie ze szkodliwych materiałów i marnotrawstwem zasobów nas wszystkich.


🏙 Otwieramy się na możliwość realizacji naturalnych budynków wielorodzinnych i użyteczności publicznej, dostarczając radykalne korzyści, w skali całego globu umożliwiając wdrożenie cyrkularnej gospodarki. Jesteśmy potrzebni w tym sektorze.


Dla wdrożenia niezbędnych innowacji, realnej zmiany w budownictwie potrzebne jest nałożenie się kilku okoliczności:

Nieodnawialne odpady, ograniczone zasoby, a ekologiczne budownictwo

🆘 Odpady, trucizny i niszczenie planety – czy o to chodzi w tworzeniu nowego budynku? Wielki biznes budowlany niestety wciąż często nie zwraca uwagi na koszty zdrowia ludzi i środowiska naturalnego. Sektor budowlany odpowiada za prawie połowę światowego wydobycia surowców i za jedną trzecią globalnej emisji dwutlenku węgla. 🟩 Celem naszej spółdzielni, jako społecznego przedsiębiorstwa jest nie tylko kwestia osiągania przychodu, ale przede wszystkim cele społeczne.

🛑 Odpady nieodnawialne powstałe podczas budów, remontów i demontażu budynków, to zguba dla planety, co bezpośrednio przekłada się na jakość życia człowieka teraz i w najbliższej przyszłości. Gruz, beton, cementowe tynki, odpady asfaltowe, odpady metalowe, szklane i odpady tworzyw sztucznych – to rzeczywistość tak zwanego konwencjonalnego budownictwa. 🟩 Słoma będąca głównym budulcem wykonywanych przez nas budynków to produkt odpadowy. To roślina jednoroczna, która powstaje w wyniku produkcji zboża. To materiał naturalny i biodegradowalny.

♻️ Choć nałożone na codzienne funkcjonowanie obywatelek i obywateli obowiązki recyklingu, mogą się wydawać powszechnym standardem ratującym środowisko naturalne – to niestety nie wystarcza. Branża budowlana w Unii Europejskiej wykorzystuje bezpośrednio 1,8 mld ton surowców pierwotnych, czyli zużywa 25% łącznego zapotrzebowania na surowce pierwotne. Rocznie sektor budownictwa generuje ponad 0,6 miliarda ton odpadów, tj. 36% łącznej ilości odpadów w Europie! 🟩 To, czy tak być musi, zależy od decyzji inwestora i wybranej technologii budowania. Technologie budownictwa naturalnego, takie jak nasza, gwarantują odejście od tej szkodliwej praktyki.

Emisje gazów cieplarnianych, a budowa i użytkowanie domów ze słomy, gliny i drewna

♨ W sektorze budownictwa wytwarzane jest 36% całkowitej emisji CO², do tego marnowanej – wykorzystuje się pośrednio lub bezpośrednio (głównie podczas użytkowania budynków) ok. 40% wytworzonej energii. 🟩 Przy zastosowaniu naturalnej izolacji ze słomy, pompy ciepła i rekuperacji budynek może mieć praktycznie zerowe zapotrzebowanie na energię. Dostosowujemy budynki do wykorzystania energii odnawialnej.

Zdrowy dom, dobry dla człowieka. Kwestia wyboru.

Zapewne nadejdzie taki czas, że prawo i zamówienia publiczne przyniosą standard budownictwa, który będzie dobry dla człowieka i środowiska naturalnego. Pewnie zanim to nastąpi minie wiele czasu, zamiast powszechnej ochrony naszego wspólnego świata, przed niepotrzebnym zniszczeniem i niegospodarnością. Dzisiaj wybór zależy tylko od nas. Kwestia wyboru. Jesteśmy gotowi dla Was.

Nie jesteśmy sami na tej drodze! Dziękujemy eKodama, TXMA, P. Maćkiewicz, A. Jasiński, Świadom, NOFO, VestaEco, Costka Budownictwo Naturalne, Saviukumaja, Słomiany Domek i wielu innym, z którymi tworzymy ekosystem, który działa.

Budujmy naturalnie!

☎️ Sprawdź kontakt do nas. Możemy porozmawiać o budowie Twojego domu.

Możesz też wybrać gotowy projekt do realizacji, lub wspólnie z architektami znającymi nasz system budowania, przygotować projekt szyty na miarę Twoich potrzeb.

Bądźmy w kontakcie. Do usłyszenia!

#słomianydom #budowadomu #zrównoważonebudownictwo

KONTAKT

501 973 216

Sp. Soc. Słomiany Dom
NIP 5542947661
KRS 0000669526
mBank 29 1140 2004 0000 3002 7676 7031     


    NEWSLETTER

      Right Menu Icon